publicista

Pavel Smetáček (TV pohoda)
Šest dnů Novinka
Carmen – skutečný život Hany Hegerové
Miroslav Horníček (TV pohoda)
Do přírody s Danem Bártou
Do přírody s Květou Fialovou
Do přírody s Janou Koubkovou
Igor Bareš (TV pohoda)
Igor Bareš (TV pohoda)
Vojtěch Dyk (TV pohoda)
Vojtěch Dyk (TV pohoda)
Zdena Studenková (TV pohoda)
Zdena Studenková (TV pohoda)
Pavla Tomicová (TV pohoda)
Pavla Tomicová (TV pohoda)
Blanka Bohdanová (TV pohoda)
Yvetta Simonová (TV pohoda)
Luba Skořepová (TV pohoda)

2024

Šest dnů

Šest dnů
Román o lásce bez pravidel a životě bez kompromisů.
vydává Ikar / termín vydání 1. května 2024

Příběh románu je ohraničen šesti dny tragikomických vzpomínek svobodomyslného bohéma Tomáše, kterému odzvonilo pětapadesát. Vyrovnává se v nich se svým až neobvykle barvitým životem, zisky a ztrátami, které ho v průběhu času potkaly a dovedly až do tohoto momentu. Živočišně vášnivé pátrání jeho paměti, se sexuálně provokativními a nekonvenčními vztahy, na pozadí stále se měnící doby, rozhodně nenechá čtenáře v klidu. Šest dnů je fiktivním příběhem s autobiografickými prvky od autora bestselleru Carmen – Skutečný život Hany Hegerové.

Audioknihu načetl skvělý profesionál, herec Saša Rašilov.

luxor.cz

2022

Hana Hegerová – maxi single

Audiokniha Carmen
23. března vychází u Euromedia Group audiokniha Carmen – Skutečný život Hany Hegerové. Načetl Petr Kubes. Jako speciální host se do projektu zapojila i mimořádná umělkyně z oblasti alternativní hudby Iva Bittová. Režie Tomáš Soldán.

Carmen – Slavnostní křest knihy: textař Michal Horáček, TP, hudebník Zdeněk Merta, herečka Dana Morávková a režisér Fero Fenič
Carmen – Slavnostní křest knihy: textař Michal Horáček, TP, hudebník Zdeněk Merta, herečka Dana Morávková a režisér Fero Fenič

Kniha se na počátku ledna 2022 dočkala druhého dotisku a v Brně započalo načítáni audioknihy Petrem Kubesem pod režií Tomáše Soldána.

Recenze Krajské listy Recenze Lidovky.cz Recenze Pravda.sk

2021

Carmen – skutečný život Hany Hegerové

Nakladateství IKAR vydává 15. října 2021 můj literární debut. Na rozsáhlé biografické knize Hany Hegerové jsem pracoval spolu s ní dlouhých 10 let. Čtenářům se dostane do rukou poprvé komplexní dokumentární román o 520 stranách, zachycující dlouhý, bezmála devadesátiletý život jedinečné československé šansoniérky a herečky. Díky našemu přátelství nebylo žádné téma tabu. Exkluzivní edice 1000 ks bude obsahovat také DVD se zahraničním hudebním medailonkem z roku 1970, doprovázený českými titulky.

Dobré knihy.cz

2020

Miroslav Horníček (TV pohoda)

Od srpna pokračuje letitá spolupráce s týdeníkem TV pohoda. Tentokrát s novou rubrikou Pro pamětníky. Tomáš Padevět čtenářům připomíná mnohé zajímavé a mnohdy úspěšné televizní pořady, které se vyráběly a vysílaly od 60. do konce 90. let. Např. Hovory H Miroslava Horníčka, Česká soda, Hudební studio M, Dostaveníčko, písňový festival Bratislavská lyra a další a další.

Již devátým rokem pracuje Tomáš Padevět spolu se zpěvačkou Hanou Hegerovou na její obsáhlé autobiografické knize, která však nevyjde za jejího života. Tak se společně dohodli už v roce 2011, kdy jedinečná šansoniérka ukončila svou uměleckou kariéru.

2010

Igor Bareš (TV pohoda)

Od roku 2010 spolupracuje s tištěným týdeník TV pohoda, kde nejprve publikoval titulní rozhovory (Jana Hlaváčová, Hana Maciuchová, Igor Bareš, Pavla Tomicová, David Prachař, Filip Čapka, Milena Steinmasslová, Zdena Hadrbolcová ad.) Od roku 2015 má v TV pohoda svou stálou rubriku Včera a dnes, do které dodává rozhovory s mnoha umělci: Marta Kubišová, Vlasta Chramostová, Adolf Born, Luba Skořepová, Jan Malíř, Hana Zagorová, Jaroslav Brabec, Ivetta Simonová, Olga Sommerová, Pavel Smetáček, Jan Skopeček, Ladislav Trojan, Jan Hřebejk, Petr Spálený, Ivanka Devátá, Blanka Bohdanová a desítky dalších.

Tomáš Padevět

Zároveň je Tomáš Padevět autorem mnohých doprovodných textů hudebních titulů: Zlatá šedesátá Marty Kubišové (Supraphon), Zlatá kolekce Hany Hegerové (Supraphon), Protestsongy 1966–2017, Apollobeat Jana Spáleného 1967–71, Písně sametové revoluce, Recital '70 – live Hany Hegerové, Eva Olmerová …jak dynamit.

2007

Do přírody s Květou Fialovou

V letech 2007–2009 vymyslel pro měsíčník Naše příroda vlastní rubriku Do přírody s… Tady se zaměřil na rozhovory s různými osobnostmi a jejich vztahem k přírodě. Otištěna byla interview např. s Květou Fialovou, Václavem Jiráčkem, Fero Feničem, Marií Drahokoupilovou, Vojtou Dykem nebo Petrou Janů ad.

prozeny.cz

Rok a půl byl plodným spolupracovníkem nově vzniklého internetového portálu prozeny.cz, kam opět dodával exkluzivní, autorizované velké rozhovory s mnoha umělci a jinými osobnostmi: Eva Urbanová, Hana Hegerová, Eva Pilarová, Jolana Voldánová, Tomáš Klus, Petr Malásek, Tereza Kopáčová, Věra Špinarová, Václav Jiráček, Martin Sladký, Barbora Rossi, Mario Wild, Vojta Dyk… Všechny články k dispozici na webu prozeny.cz.

1997

Tomáš Padevět

Tomáš Padevět začal svou publicistickou činnost v roce 1997 pro magazín Sezona, jehož vydavatelem byl Václav Fischer (majitel CK Fischer a Fischer Air). Jeho první články byly cestopisné a přinášely osobní zážitky z cest. Pravidelně se tak uveřejnily například cestopisy ze Srí Lanky, Brazílie, Sardinie, Jihoafrické republiky, Finska, Itálie, Karibiku…